Vše co jste chtěli vědět o zubech, ale báli jste se zeptat ...

 

13.5.
2014
Fůůůj! To jsou moje zuby?

autor: MDDr. Adam Šíma, komentářů: 0

Intraorální kamera je báječná věc. Odzvonilo časům, kdy mohl zubař půl hodiny něco patlat na horní šestce, návštěvu ukončit obligátním pokynem „vypláchněte si“ a vy jste nebyli schopni zjistit, co že se to uprostřed vaší hlavy tak dlouhou dobu dělo. Standardem práce by dnes mělo být vysvětlení, co je v ústech za problém a tento pak co nejlépe vyřešit, to vše patřičně doplněné o fotografie pořízené před ošetřením, během něj i po něm. Otevřeně si řekněme, že intraorální kamera je dvojsečná zbraň. Pacient má v rukou nástroj kontroly lékařovy práce navíc a zubař tak nemůže práci odfláknout, ani kdyby stokrát chtěl. Na druhou stranu není pro ošetřujícího lepší připomínka vlastní práce.

celý článek

 

24.4.
2014
Módní policie

autor: MDDr. Adam Šíma, komentářů: 0

Při návštěvě zubaře máte určitě jiné starosti než vymýšlet, jaké hadříky na sebe hodit, abyste okouzlili půlku zdravotnického střediska v Dolních Beřkovicích. To ale může být pro osud vašich svršků fatální chyba. Šaty dělaj člověka, ale zubař někdy dělá z lidí zombie. A platí to i o jejich oblečení.

celý článek

 

7.4.
2014
Dobrá rada nad (zubní) zlato

autor: MDDr. Adam Šíma, komentářů: 0

Dobrá rada nad (zubní) zlato

Kouzelné zrcadlo, pověz, kdo má v zemi zdejší zuby nejzkaženější?

Online poradny jsou opravdovým kulturním fenoménem a výpovědí doby. Jako Šlágr TV nebo Andrej Babiš. Každému dostupné anonymní prostředí, kde se může z pohodlí domova poradit se zcela neznámým člověkem honosícím se lékařským titulem, a to vše v poradně zdravotnických serverů, chrámech informační doby bez regulačních poplatků. Co ale lidi k dotazům na online poradnách vede? 

celý článek

 

31.3.
2014
O mléčných zubech

autor: MDDr. Adam Šíma

Podezřívám Matku přírodu nebo libovolnou nadpřirozenou entitu zvanou různými božskými jmény, že dočasnými zuby vybavila děti z čiré škodolibosti. Dítě není tvor vhodný k zubnímu ošetření.  Řve, kouše a předvádí veškerou plejádu nespolupráce, kterou si lze představit. Dětský zub je navíc méně mineralizovaný, tudíž kaz rychle prostupuje do hloubky. Dočasné zuby mají ke všemu velkou dřeňovou dutinu, a tak nervy blízko povrchu, což ve výsledku znamená rychlé zničení zubu a bolest. 

celý článek

 

13.3.
2014
10 vět, po kterých zubař potřebuje panáka

autor: MDDr. Adam Šíma

10 vět, po kterých zubař potřebuje panáka

1)      „Neboj, pan doktor nebude nic dělat.“ – Oblíbená lež maminek, které se snaží jakýmkoliv způsobem zatlačit do zubařského křesla svého potomka. Zvláště často tuto větu používají maminky, jejichž dítko díky otoku přes půlku hlavy připomíná (ne)řiditelnou vzducholoď. Proč tedy rodiče otokem deformovaného dítěte s bolestí vyhledávají zubaře, když doktor nebude nic dělat? A jak vůbec rodiče vědí, že k žádnému výkonu nedojde ani při preventivní prohlídce? Nikdy dětem nelžete. Dítě není hloupé, rodičům věří a jakmile ho zubař jednou zradí, nikdy už na křesle pusu neotevře.

celý článek

 

<< <  1  2  3  4  5  6  >  >> 

 
 

© Český úsměv 2012