Vše co jste chtěli vědět o zubech, ale báli jste se zeptat ...

 

24.4.
2014
Módní policie

Kategorie: Trendy
autor: MDDr. Adam Šíma, komentářů: 0

Při návštěvě zubaře máte určitě jiné starosti než vymýšlet, jaké hadříky na sebe hodit, abyste okouzlili půlku zdravotnického střediska v Dolních Beřkovicích. To ale může být pro osud vašich svršků fatální chyba. Šaty dělaj člověka, ale zubař někdy dělá z lidí zombie. A platí to i o jejich oblečení.

Ne snad, že by zubař hodnotil délku rukávů u saka, vkusnost lodiček nebo že by chtěl obdivovat dráždivě odhalené kotníky svých pacientek. Háček je v tom, že i při běžných ošetřeních pracuje lékař s řadou barvicích nebo naopak silně odbarvujících látek, které i při největší opatrnosti mohou někam ukápnout. Někam na pacienta. Všude na pacienta. Jako když jíte špagety. To se taky nedá provést kultivovaně. Můžete se pak vsadit, že je-li v plánu zákrok s barvicími látkami, sáhnete bezpečně po bílé halence, zatímco bude-li se zuřivě odbarvovat při ošetření kanálků, vyrazíte křeslu vstříc v černých koktejlkách, na nichž stříkance bělidla zanechají originální avantgardní dekor. 

Nechcete-li udělat chybu, vytáhněte z hlubin šatní skříně modýlek z první poloviny devadesátek, který vyniká množstvím použitého polyesteru a jiných neprodyšných umělotin, na dálku září fialovou v kombinaci se zelenou a okolí oblažuje pronikavým zápachem naftalínu. Na takovémto podkladu nebudou vidět kapky barviva, odbarvené skvrny od dezinfekce, a kdyby na to došlo, ani o krve. Výhodou je, že ačkoliv tímto demódovaným kostýmkem z divokého kapitalismu vyděsíte spolucestující v metru, můžete syntetický hadr po návratu domů v případě jakékoliv špinavé nehody na křesle vyhodit. Předpokládám, že nikdo ze zubaře nemá takovou hrůzu, aby ke špinavé nehodě došlo i v dolní části těla, a tudíž k výběru spodního prádla nebudu dávat praktické rady. Navíc nehrozí, že by se kdokoliv musel při zubním ošetření svlékat, takže ostuda z řídkých podlíkaček nehrozí.

Samostatnou kapitolou jsou kožené kalhoty. Jak mladé motorkářské krasavice, tak punkové babičky k tomuto módnímu výstřelku občas tíhnout. Nekvalitně barvená zaručeně pravá falešná kůže ale na polstrovaných zubařských křeslech zanechává až překvapivě věrný a věru nestydatý otisk, který by po cudné dámě skutečně neměl zůstat ani na turínském plátně.

Samostatnou a vlastně exkluzivně dámskou doménou je make-up. Jakkoliv je zubní ošetření kontaktní sport ta a všichni na sobě můžeme vzájemně sledovat každý pór, mívají zubní lékaři na kráse obličeje pacienta pramálo zájmu. Rtěnky a zdravíčka rozpatlaná do jednoho obřího nezdravíčka už při preventivní prohlídce působí nositelkám více starostí se sebevědomím, než kdyby vyrazily tak, jak jejich obličej pánbůh stvořil. Řada klientek si již k zubaři automaticky obličej nemaluje, ale ty dámy, které se přesto rozhodnou rty obarvit do rudorudě rudé, se vystavují riziku, že rudě uvidí zubař a stejně jako na základní škole pošle přešlechtěnou paní poněkud nedůstojně na toaletu, kde ji požádá o uvedení rtů do přírodního stavu. 

Ošetření u zubaře nutně nemusí být společenský zážitek na velkou večerní, ani seance v holínkách s odpadávající kupkou hnoje. Vždy je ale třeba s nějakým zašpiněním počítat. V zájmu svých kousků od Prady a Bosse radši vyražte v džínách z tržnice. Hned bude o jednu starost méně.

Módě zdar!

zpět

komentářů: 0

 
 

© Český úsměv 2012