Vše co jste chtěli vědět o zubech, ale báli jste se zeptat ...

 

Trendy


24.4.
2014
Módní policie

autor: MDDr. Adam Šíma, komentářů: 0

Při návštěvě zubaře máte určitě jiné starosti než vymýšlet, jaké hadříky na sebe hodit, abyste okouzlili půlku zdravotnického střediska v Dolních Beřkovicích. To ale může být pro osud vašich svršků fatální chyba. Šaty dělaj člověka, ale zubař někdy dělá z lidí zombie. A platí to i o jejich oblečení.

celý článek

 

10.7.
2013
Bude to bolet?

autor: MDDr. Adam Šíma

V zubní ordinaci zaznívá mnoho otázek. Tedy pokud zrovna pacient nemá zubaře plné zuby (myšleno doslova). Žebříček nejčastějších dotazů tvoří „bude to bolet?“ a „to bude asi drahý, co?“.

celý článek

 

5.6.
2013
Krematorní amalgámové blues

autor: MDDr. Adam Šíma, komentářů: 0

Evergreenem (či spíše everblackem) zubního lékařství je už skoro 200 let amalgám. Z kdysi revolučního materiálu se stal symbol vyřazení zubní péče hrazené pojišťovnou a díky socialistické péči se ze slovního spojení „amalgám na pojišťovnu“ stal strašák nadepisující náhrobek označující místo, kde spočívá kvalitní stomatologie. Aby toho nebylo málo, regulují národní legislativy zemí na dalekém severu nebo dalekém západě (tedy daleko od nás) samotné použití amalgámu. 

celý článek

 

19.3.
2013
Piercing

autor: MUDr. Jan Stuchlík, komentářů: 0

Piercing

 

Jsou situace, kdy piercing v jazyku dělá divy. Nemám teď na mysli to, co vy. Totiž že dva piercingy se mohou zamotat. Nic jiného vás snad ani napadnout nemohlo. Mluvím samozřejmě o potížích se zuby!

celý článek

 

29.9.
2012
Desingpreis 2012 - vítěz soutěže

autor: MUDr. Jan Stuchlík, komentářů: 0

Německé sdružení ZWP (Zahnarzt.Wirtschaft.Praxis) již 10. rokem vyhlašuje soutěž o nejhezčí zubní praxi - DESIGNPREIS 2012. Známe vítěze - stala se jím moderní zubní praxe z Mnichova.

 

keywords: DESIGNPREIS 2012, kultivovaná zdravotní péče

celý článek

 
 
 

© Český úsměv 2012